על החגים והיחסים בין האנשים

על החגים והיחסים בין האנשים // דפנה שם טוב מסבירה

היו לאחרונה הרבה חגים ועוד יהיו. היו הרבה חופשות. הרבה ארוחות חג הרבה מפגשים משפחתיים ומפגשים חברתיים. מצד אחד זאת תקופה מאוד כייפית.

שינוי אוירה, בילויים משפחתיים עם האנשים האהובים עלינו. מפגשים עם חברים קרובים. מצד שני, בתקופות כאלו עלולים להיווצר הרבה חיכוכים וקונפליטים שלא נוצרים בחיי השגרה.

נוצרים מצבים של רצונות סותרים. נוצרים מצבים בתוך מערכות יחסים של משקעים שעולים מן העבר. כעסים,חוסר הסכמות,מכאובים,חוסר הבנות.

והחופש והחג שכל כך חיכינו לו,עלול להפוך למקור של צער ותסכול…

דווקא בנקודות אלה,כשמתחילות להציף אותנו מחשבות עצובות ותחושות לא טובות,מאוד חשוב שנזכיר לעצמנו שהכל תלוי בנו.

נזכור שיש לנו אפשרות להחליט שנרגיש טוב. גם אם נדמה לנו שפגעו בנו. גם אם נדמה לנו שהעליבו אותנו. שהתנהגו כלפינו בחוסר צדק,גם אם עולה בנו דאגה לאחד מיקירנו וכו וכו.

חשוב שנזכור שיש לנו אפשרות לערוך עם עצמנו דיאלוגים פנימיים שמטרתם להוביל אותנו לתחושות טובות. שזה תלוי בנו ולא בסביבה שלנו.

נזכור שאם נשתמש כדי להגיע להרגשה טובה במונחים של סליחה, גמישות והבנה נרגיש טוב יותר ואם נניח בצד מונחים של שיפוטיות והאשמה.

ולמה אני מתכוונת – נניח בצד שיפוטיות והאשמה?

נניח בצד הכוונה להבין שאנחנו יכולים להניח בצד את מה שאנחנו בוחרים להניח בצד. שאנחנו לא קורבנות של מחשבות מטרידות. זה לא אומר שאם יש מצב בעייתי לא נטפל בו. כן נטפל. כן נעשה מה שצריך. אם זה לשוחח,אם זה לעשות גבולות,אם זה להסביר את עצמנו. זה כן! אבל אנחנו יכולים לא לתת למחשבות הטורדניות לשלוט בנו ולעשות בנו כרצונן. אנחנו חייבים להאמין שאנחנו עושים במחשבות כרצוננו. ורצוננו הוא לדעת להרגיש טוב!

נמשיך בעוד תובנות בפוסטים הבאים מפי דפנה שם טוב